Vai Tu zini, ko nozīmē valūtas kurss?


Kopš Latvija ir Eiropas Savienības un eirozonas daļa, valūtas maiņa vairs nav obligāts nosacījums ārzemju braucienam.

Taču tā nav arī pilnībā pazudusi – dodoties ārpus ES robežām, kā arī uz dažām ES valstīm, eiro vēl joprojām ir jāmaina uz citu valūtu. Ja valūtas kursi nav Tava ikdiena, lielas maiņas tabulas var pamatīgi samulsināt.

Lai vienmēr izvēlētos sev izdevīgāko valūtas kursu un maiņas punktu, iepazīsties ar mūsu jauno bloga rakstu!

Valūtas kurss tuvplānā: kas tas ir un kam tas vajadzīgs?


Valūta ir vienas valsts naudas vienības cena citas valsts naudas vienības izteiksmē. Gan eiro iespējams izteikt citu valstu valūtā, gan valūtu iespējams izteikt eiro, un tie nepavisam nav identiski cipari.


Piemēram, vienā dienā pie viena operatora 1 EUR izteiksme var būt 1.112 USD, savukārt 1 USD izteiksme turpat ir 0.8681 EUR. Kā orientēties tik atšķirīgajos ciparos? Pavisam vienkārši, izmantojot īpašu valūtas kalkulatoru, kurā ir ieprogrammēti visi aktuālie valūtu kursi. Pircējam jāveic tikai trīs darbības:

  • izvēlies, vai vēlies pirkt vai pārdot valūtu;
  • atzīmē, cik daudz vēlies pirkt vai pārdot;
  • uzzini, cik daudz valūtas varēsi saņemt vai cik daudz savas valsts naudas būs jāatdod par nepieciešamo valūtas apjomu.

Jāpiezīmē, ka valūtas kurss nav patvaļīgi noteikts, tas korelē ar Eiropas Centrālās bankas kursu. Valūtas maiņas operatori ir tiesīgi piedāvāt savus kursus, tāpēc dažādu valūtas kursu salīdzinājums palīdz atrast izdevīgāko piedāvājumu.

Labākais valūtas kurss, protams, ir tas, kas nodrošina zemākas izmaksas un ļauj saņemt maksimāli daudz valūtas vai, ja valūta jāapmaina uz savas valsts naudu, lielāko summu eiro izteiksmē.

Taču valūtas maiņas izdevīgākais kurss ir tikai viens no daudzajiem faktoriem, kam jāpievērš uzmanība. Raksta turpinājumā stāstām, no kā jāuzmanās, mainot valūtu!

TOP 4 padomi pirms valūtas maiņas


Esi atradis izdevīgu valūtas kursu un jau taisies mainīt naudu?

Nesteidzies – labs valūtas kurss vēl nenozīmē patiesi izdevīgu darījumu. Pirms vērt vaļā maku, pārbaudi:

Vai izvēlētais valūtas maiņas kurss ir piemērots operācijām tiešsaistē vai klātienē. Mūsdienās mainīt valūtu iespējams arī internetbankā un dažādās elektroniskajās nebanku norēķinu sistēmās, un no valūtas maiņas veida bieži vien ir atkarīgas gan komisijas, gan pats valūtas kurss. Klientam izdevīgākie valūtu kursi parasti ir interneta maiņas kursi;

Vai maiņas operators pieprasa komisijas par valūtas konvertāciju. Valūtas maiņa nav bezmaksas pakalpojums, un komisijas par operāciju klātienē un internetā visbiežāk ir atšķirīgas. Komisiju galīgo apjomu ietekmē arī prasītās valūtas apjoms;

Vai tas ir peldošais vai fiksētais valūtas kurss. Ja operators nenodrošina iespēju fiksēt kursu uz noteiktu laiku, kursa izmaiņas iespējamas jebkurā brīdī, tāpēc izdevīga var būt tikai tūlītēja maiņa;

Vai operators nodrošina izvēlēto valūtu Tev vajadzīgajā laikā. Vienas valūtas ir pieprasītākas par citām, un valūtu maiņas operatori neglabā visu valstu skaidro naudu lielos apjomos savos seifos.

Ja Tev steidzami ir nepieciešama nepopulārā valūta, vispirms noskaidro, cik ātri operators varēs to piegādāt. Šī pārbaude var būt aktuāla arī tad, ja gribi mainīt eiro uz dolāriem vai britu mārciņām – augstas popularitātes dēļ nelielos maiņas punktos skaidrā nauda var beigties ļoti ātri.


Un, protams, neaizmirsti par elementāro drošības pārbaudi – maini valūtu tikai bankās un pie pārbaudītiem nebanku operatoriem ar Latvijas Bankas licenci.


Atgādinām, ka Aprēķins.lv platforma nesniedz valūtas maiņas pakalpojumus, tāpēc mūsu valūtas kalkulators ir paredzēts provizoriskiem aprēķiniem. Mēs nodrošinām informatīvo atbalstu, lai Tu varētu doties uz valūtas maiņas punktu bruņojies ar noderīgajām zināšanām!