Algas kalkulators

Kā lietot kalkulatoru?


Algas kalkulators ir noderīgs ikvienam strādājošajam un darba meklētājam. Izmanto aprekins.lv kalkulatoru un plāno savu budžetu efektīvāk!

Laimīgi ir tie cilvēki, kuriem nav jāskaita nauda, taču lielākai Latvijas iedzīvotāju daļai šis jautājums vienmēr ir aktuāls.

Lai nenogrimtu aprēķinos, labāk nevis patstāvīgi rēķināt ienākumus un nodokļus, bet izmantot tehnoloģijas.

Algas kalkulators acumirklī parāda visu nepieciešamo informāciju un palīdz efektīvāk plānot ģimenes budžetu un nākotnes tēriņus.

aprekins.lv komanda ir sagatavojusi praktisku, ērti lietojamu algas kalkulatoru un kalkulatora lietošanas instrukciju. Lasi tālāk un uzzini, kā pareizi aprēķināt savus ikmēneša ienākumus!

Lūdzu, ievadiet pareizu stundas likmi.
Stundas likme
EUR
Lūdzu, ievadiet pareizu stundu skaitu mēnesī.
Stundu skaits mēnesī
STUNDAS
Lūdzu, ievadiet pareizu algu.
Mēnešalga
EUR
Lūdzu, ievadiet pareizu neapliekamo minimumu.
Neapliekamais minimums
EUR
Lūdzu, ievadiet pareizu apgādājamo personu skaitu.
Apgādājamo personu skaits
Aprēķina rezultāts
630.83 EUR
Sociālais nodoklis
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (20%)
157.71 EUR
Sociālais nodoklis, darba devēja daļa (24.09%)
213.44 EUR
Uzņemējdarbības riska valsts nodeva
0.36 EUR
Darba devēja izdevumi kopā
1099.80 EUR

Kas ir algas kalkulators?


Kalkulators algas aprēķināšanai ir tiešsaistes rīks, kas palīdz aprēķināt nodokļu apjomu un reālos ienākumus.

Kalkulators strādā pēc vienkārša principa – lietotājs ievada nepieciešamos datus, piemēram, algas apjomu, stundas likmi, nostrādāto stundu skaitu, atzīmē papildu parametrus, piemēram, apgādājamo skaitu vai represētā statusu, un saņem aprēķinu pāris sekunžu laikā.

Būtībā, tas ir algas kalkulators grāmatvežiem, ko var izmantot ikviens interesents.

Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami dažādi algas kalkulatori. Piemēram, Swedbank algas kalkulators ir viens no populārākajiem un pilnīgākajiem, algas kalkulators VID (Vienotie interneta dati) un algas kalkulators VGK (Virtuālais grāmatvežu klubs) arī ir pieprasīti un viegli lietojami.

Izvēlies pats, kurš kalkulators Tev ir piemērotāks!

Daži jautājumi par darbu un algu


Uzzini atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par un ap nodarbinātību un atalgojumu!

Lai gan algas kalkulators neprasa specifiskas zināšanas, pirms tā izmantošanas ir vērts veltīt dažas minūtes detaļu izpētīšanai.

Izplatītākie darba režīmi Latvijā ir:

  • algots darbinieks – populārākā nodarbinātības forma. Darbinieks strādā pilnu vai nepilnu laiku un saņem neto algu, no kuras jau ir nomaksāti visi nodokļi. Algas kalkulators 2018., 2019. gadam utt. var būt noderīgs, lai aprēķinātu tīros ienākumus;
  • pašnodarbinātā persona – parasti saņem autoratlīdzības, no kurām likumā noteiktajā kārtībā jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Ienākumu aprēķināšanai nepieciešams autoratlīdzības kalkulators;
  • mikrouzņēmuma darbinieks un/vai īpašnieks – specifisks nodarbinātības režīms, kas ļauj veikt mazākas nodokļu iemaksas. Aprēķiniem ir nepieciešams speciāls kalkulators.

Tas, cik liela summa tiek pārskaitīta uz darbinieka bankas kontu, ir atkarīgs no:

  • piemērojamā neapliekamā minimuma. Neapliekamais minimums ir summa, kurai nepiemēro ienākuma nodokli. Latvijā ir spēkā diferencētais neapliekamais minimums, kas ir atkarīgs no ienākumu līmeņa;
  • iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Latvijā ir spēkā progresīvās nodokļa likmes, no 10% līdz 31,4%. Aprēķinos tas ir visgrūtākais posms, jo neprofesionālam grāmatvedim ir viegli palaist garām likmju robežas un saskaitīt kopā visus ar dažādām likmēm apliekamos ienākumus. Progresīvā nodokļa likme ir pamatots iemesls rēķināt savus ienākumus tiešsaistē;
  • apgādājamo skaita. Apgādājamie ir ne tikai nepilngadīgie bērni, bet arī citas personu grupas. Pilnu apgādājamo sarakstu skaties VID mājaslapā;

īpašiem statusiem. Personām ar invaliditāti, politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem ir paredzēti papildu nodokļu atvieglojumi – no 120 līdz 154 eiro mēnesī personām ar invaliditāti un 154 eiro mēnesī personām ar represētā un nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu.

Personas, kuras ir uzsākušas darba gaitas pirms 2014. gada 1. jūnija, noteikti zina, kas ir nodokļu grāmatiņa – neliela formāta dokuments, kur tiek ierakstītas ziņas par darba ņēmēja algu, darba vietu un cita svarīga informācija.

Pašlaik nodokļu grāmatiņa ir pieejama tikai elektroniski, VID sistēmā eds.gov.lv. Lai izmantotu algas kalkulatoru, nav jāieraksta ne algas grāmatiņas numurs, ne cita personīgā informācija – aprēķini tiek veikti, vadoties tikai no cipariem.

Darba algas kalkulators pirmām kārtam ir nepieciešams, lai aprēķinātu darba ņēmēja reālos ienākumus. Darba sludinājumos un darba līgumos tiek norādīta bruto alga jeb summa, ko darba devējs tērē uz konkrētu darbinieku.

Neto alga ir tā saucamā “alga uz rokām” – summa, ko darbinieks saņem savā bankas kontā un no kuras jau ir samaksāti visi nodokļi (ja vien darbinieks nestrādā nestandarta darba režīmā).

Neto algas kalkulators galvenokārt ir vajadzīgs darbiniekam, bruto algas kalkulators – darba devējam. Lasi tālāk un uzzini, kā algas kalkulators ir lietojams Tavā gadījumā!

Ja algas kalkulators 2016. un algas kalkulators 2017. vēl bija identiski un tikpat viegli aprēķinus varēja veikt uz papīra, tagad situācija ir mainījusies. Latvijā ir stājusies spēkā sarežģīta nodokļu reforma, ar diferencētām un progresīvām likmēm, un cilvēkiem bez atbilstošās izglītības jauni aprēķini var būt īsts izaicinājums.

Elektroniskais darba algas kalkulators 2018. gadam aprēķina visu – gan diferencēto neapliekamo minimumu, gan progresīvās nodokļu likmes, taču svarīgi ir atcerēties, ka nodokļu reforma tiek ieviesta vairāku gadu garumā. Līdz ar to, katru gadu jāizmanto jauns kalkulators ar aktuāliem datiem.

Specifiski algas aprēķini

Atalgojums par atsevišķiem darbības veidiem tiek aprēķināts ar sarežģītāku formulu palīdzību. Uzskatāms piemērs ir skolotāju algas, kur algas apjoms ir atkarīgs no pedagoga slodzes, izglītojamo skaita un mācību priekšmeta.

Skolotāju algas kalkulators nav identisks parastam kalkulatoram, taču arī parasts kalkulators ir noderīgs pedagogiem, lai aprēķinātu nodokļu apjomu un uz rokām saņemamo summu.

Ne visi algotie darbinieki saņem fiksētu ikmēneša algu, daudzi strādā summēto darba laiku un saņem atalgojumu, atkarībā no stundas likmes un nostrādātajām stundām.

Ja tas ir Tavs gadījums, izmanto speciālu algas kalkulatoru ar režīmu darbam pēc stundas tarifa. Algas kalkulatorā stundas likme un stundu skaits tiek ierakstīti atsevišķos lodziņos un kopējais atalgojums un nodokļi tiek aprēķināti pēc tādiem pašiem likumiem kā fiksētas darba algas gadījumā.

Vēl viens ienākumu veids, kas ikdienas runā bieži tiek saukts par algu, ir vecāku pabalsts.

Tā saucamais māmiņu algas kalkulators patiesībā ir maternitātes un vecāku pabalsta kalkulators, kas aprēķina pabalsta apjomu, atkarībā no vecāku vidējiem mēneša ienākumiem, bērna kopšanas atvaļinājuma ilgumam un dažiem citiem faktoriem.

Par to, kas ir māmiņu algas kalkulators 2018 vai 2019. gadam, lasi mūsu platformas sadaļā par vecāku pabalsta aprēķināšanu!

Algas kalkulators 2019: izmaiņas un jaunumi


— 2019. gads atnesa vairākas izmaiņas nodokļu politikā un atalgojuma aprēķinos.

Lūk, algotiem darbiniekiem aktuāla informācija:

  • maksimālais diferencētais neapliekamais minimums ir palielināts līdz 230 EUR. Pilnā apmērā tas tiek piemērots algas izmaksas brīdī. Ņem vērā, ka algām no 1100 EUR neapliekamais minimums netiek piemērots;
  • atvieglojums par apgādājamo ir palielināts līdz 230 EUR.

Vai tagad Tu zini visu nepieciešamo, lai varētu ķerties klāt ienākumu un nodokļu aprēķiniem? Gandrīz – ir tikai vēl viena lieta, ko mēs gribam Tev pastāstīt. Pirms algas kalkulatora izmantošanas, iepazīsties ar dažām papildu detaļām!