Procentu kalkulators

Ātri un precīzi aprēķini


Procentu rēķināšana nav augstākā matemātika, bet  tomēr lielākā cilvēku daļa aizmirst par šiem noteikumiem drīz pēc vidusskolas beigšanas.

Taču dzīvē gādās ne mazums situāciju, kad jāaprēķina procenti vai summa pēc vai pirms procentiem. Lai nepieļautu neuzmanības un citas sīkas kļūdas, vislabāk izmantot speciālu rīku – kalkulatoru procentu rēķināšanai. Lasi tālāk un uzzini, kā procentu kalkulators atvieglo dzīvi!

Daži jautājumi par procentu kalkulators


Uzzini atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par un ap nodarbinātību un atalgojumu!

Pirms ķeramies klāt procentu kalkulatora priekšrocībām, atgādināsim procentu rēķināšanas noteikumus.

Procentus var aprēķināt divos veidos – kā procentus no skaitļa un kā skaitļus no procenta:

 • procents no skaitļa jeb X% no A ir viens no vienkāršākajiem matemātiskajiem aprēķiniem. X reizina ar A un rezultāta dala uz 100. Piemēram, lai aprēķinātu 23% no 700 eiro, jāveic šādas darbības: 23 x 700 = 16 100; 16 100/100 = 161;
 • skaitlis no procenta jeb cik % ir A no B arī ir aprēķināms ļoti vienkārši, taču reizināšanas vietā skaitļi ir jādala. Lai uzzinātu, cik % ir 23 no 700, 23 jāsadala uz 700 un jāreizina uz 100. Atbilde ir 3,29%.

Vēl viens procentu aprēķinu veids ir proporcija, ko labprāt izmanto cilvēki ar labāk attīstītu vizuālo uztveri. Procentu aprēķināšana mūsu piemērā notiek pēc šādas shēmas:

 • 100% – 700
 • 23% – X
 • X = 23 x 700 / 100.

Kā redzi, matemātiskie aprēķini ir identiski, taču otrajā gadījumā lietotāja acu priekšā ir skaidra tabula, kas palīdz nekļūdīties. Taču kāpēc tērēt laiku un meklēt papīru un pildspalvu pierakstiem, ja visus aprēķinus tagad var veikt internetā? Stāstām tālāk par online procentu kalkulatora priekšrocībām!

Procentu kalkulators online ir pieejams bez maksas un bez reģistrācijas. Kalkulatorā ir iestatīts procentu rēķināšanas algoritms, kas acumirklī parāda precīzu rezultātu. Ikdienā lielākoties ir noderīgs parasts procentu aprēķināšanas kalkulators, kas veic vienu konkrētu darbību, aprēķinot procentu vai skaitli. Taču procenti daudziem asociējas ne ar ko vien citu kā ar kredītu vai noguldījumu, un šādiem aprēķiniem ir vajadzīgs salikto procentu kalkulators. Tas jau ir sarežģītāks rīks, jo saliktie procenti tiek aprēķināti pēc formulas S=K(1+i)n:

 • S – kopējā summa ar procentiem;
 • K – kredīta vai ieguldījumu apjoms;
 • n – maksājumu periodu skaits;
 • i – procentu likme.

Bet vai vērts iegaumēt, kur meklējams labs procentu kalkulators, ja tuvākajā laikā neplāno ne aizņemties, ne ieguldīt? Jā, un tam mēs esam atraduši vismaz trīs iemeslus!

3 situācijas, kad noder procentu kalkulators


Ikdienā cilvēkiem diezgan reti jāveic sarežģīti aprēķini, taču dažkārt bez procentu rēķināšanas neiztikt. Lūk, vien daži piemēri, kāpēc kalkulators var būt Tev noderīgs:

 • izmaiņas nodokļos un ienākumos. Procentu likmes kalkulators palīdz aprēķināt ne tikai kopējos ienākumus, kā algas kalkulators, bet katru rādītāju atsevišķi: cik nomaksāts nodokļos, cik liels var būt pabalsts u.tml.;
 • atlaides. Skaļie reklāmas saukļi aicina iepirkties un ietaupīt, taču tikai kalkulators precīzi parāda, vai atlaides tiešām ir tik izdevīgas, kā tiek apgalvots reklāmā;
 • palīdzība skolas uzdevumos. Procentu aprēķināšanas kalkulators ir Īpaši aktuāls piektklasnieku vecākiem, jo tieši 5. klasē skolēni pirmo reizi iepazīstas ar procentiem, un ne ikvienam tas ir viegli uztverams materiāls. Ja vecāki vēlas pārbaudīt mājasdarbus un palīdzēt bērnam apgūt jaunu mācību vielu, kā pārbaudes rīku var izmantot procentu kalkulatoru.