Alkohola kalkulators

vienkāršs promiļu skaitītājs internetā


Vīns, alus un citi alkoholiskie dzērieni var piešķirt pusdienām vai vakariņām patīkamu atmosfēru, taču autovadītājiem alkohols ievērojami sarežģī dzīvi.

Visiem ir zināms, ka uzreiz pēc alkohola lietošanas nedrīkst sēsties pie stūres, taču cik ilgi jāgaida, kamēr promiļu daudzums atgriezīsies normas robežās?

To palīdz aprēķināt alkohola kalkulators, un Aprēķins.lv komanda ir sagatavojusi īsu kalkulatora lietošanas pamācību – lasi un uzzini vairāk!

Kā strādā alkohola kalkulators?


Alkohola kalkulators būtībā ir promiļu kalkulators, kas parāda promiļu daudzumu asinīs pēc alkohola lietošanas.

Labā kalkulatorā ir vairāki individuāli regulējami parametri, piemēram:

  • lietotāja dzimums un svars – šie rādītāji būtiski ietekmē alkohola panesību, un vidējais vīrieša organisms ātrāk un vieglāk pārstrādā alkoholu nekā vidējā sieviete;
  • izdzertā alkohola veids un apjoms – promiļu kalkulators iekļauj izplatītākos alkohola veidus: vīnu, alu, sidru, liķierus, stipros alkoholiskos dzērienus, kā arī parāda alkohola procentu daudzumu katrā dzēriena veidā (piemēram, parastam vīnam ir vidēji 12%, stipram vīnam – 14%);
  • laiks, kas pagāja pēc alkohola lietošanas – tās var būt tikai 30 minūtes vai pat 6 stundas, atkarībā no katra lietotāja situācijas.

Ņemot vērā lietotāja sniegto informāciju, alkohola kalkulators aprēķina aptuvenu promiļu daudzumu asinīs.

Promiļu skala parāda, kādas sekas ir braukšanai alkohola reibumā, un mēs vēlamies atgādināt, ka arī šķietami zems promiļu daudzums – 0,2 – 0,5 – būtiski samazina vadītāja spējas adekvāti novērtēt situāciju un izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem.

0,2 promiles 50 kg smagai sievietei ir viena 250 ml alus glāze, 80 kg smagam vīrietim – divas glāzes, tāpēc ne velti ceļu satiksmes noteikumi aizliedz sēsties pie stūres uzreiz pēc alkohola lietošanas.

3 ieteikumi alkohola kalkulatora lietotājiem


Alkohola kalkulators var šķist universāls rīks, kas precīzi nosaka promiļu daudzumu asinīs, taču patiesībā kalkulatora lietotājiem jābūt divtik uzmanīgiem.

Pilnībā paļaujoties uz kalkulatora aprēķiniem, Tu riskē iekulties nepatikšanās ar Ceļu satiksmes policiju, jo kalkulators nekad neparāda 100% precīzus rezultātus.

  • vienmēr ņem vērā, ka alkohola kalkulators aprēķina promiļu daudzumu pēc vidējiem rādītājiem. Tiešsaistes rīks nevar ņemt vērā Tavu veselību, vielmaiņas īpatnības, pārtiku, ko esi ēdis kopā ar alkoholu un citus nozīmīgus faktorus;
  • izmanto kalkulatoru tad, kad situācija pieļauj sēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas. Piemēram, ja pusdienās esi izdzēris glāzi vīna, bet mašīna jāvada vakarā. Šajā gadījumā promiļu daudzums organismā var samazināties līdz nullei 3 – 5 stundu laikā, un alkohola kalkulators aprēķinās vidējo rādītāju;
  • piefiksē izdzertā alkohola daudzumu, jo kalkulatorā jāieraksta izdzertā alkohola apjoms mililitros. Ja nevari atcerēties, cik daudz esi izdzēris, tāpat ir skaidrs, ka pie stūres tuvāko stundu laikā sēsties nedrīkst.

Lai promiļu kalkulators aprēķinātu pareizus rezultātus, Tev ir jāseko līdzi savam alkohola patēriņam, kas ne vienmēr ir ērti. Vēl viens rīks, kas palīdz noteikt promiļu daudzumu asinīs, ir personīgais alkometrs, kas neaizņem daudz vietas, un ko var vienmēr glabāt automašīnā vai rokassomā.

Alkometrs sniedz precīzākus radījumus nekā kalkulators, tāpēc mēs iesakām vadītājiem ieguldīt līdzekļus alkometra iegādē. Bet, kamēr alkometra vēl nav Tavā rīcībā, noteikti izmanto alkohola kalkulatoru, lai vismaz aptuveni aprēķinātu promiļu daudzumu organismā.

Galu galā, vai alkohola kalkulatoram ir jēga? Jā, ja to izmanto pareiziem nolūkiem un saprot, ka tas nevar nodrošināt pilnīgi precīzu rezultātu.

Alkohola kalkulators var būt noderīgs, lai aprēķinātu sava organisma aptuveno reakciju uz dažādiem alkohola veidiem, tāpēc izmanto to prātīgi un jebkurā gadījumā neaizraujies ar alkohola lietošanu!