Valūtas kalkulators

pa izdevīgākai naudas apmaiņai


Valūtas maiņa ir vienkāršs finanšu darījums, taču cilvēkam bez pieredzes un zināšanām tas var šķist sarežģīts uzdevums.

Bankas un citi valūtas maiņas uzņēmumi piedāvā dažādus apmaiņas kursus, izmanto dažādas aprēķinu formulas un var viegli sajaukt galvu.

Lai tā nenotiktu, izmanto Aprēķins.lv padomus – lasi un uzzini, kas ir valūtas kalkulators, un kā visizdevīgāk pirkt un pārdot valūtu!

Vēlos nopirkt
0.00 EUR
EUR kurss
1.0000
Vēlos pārdot
0.00 EUR
EUR kurss
1.0000

Svarīgākais, kas Tev jāzina par valūtu


Valūta ir vienas valsts nauda citās valsts naudas izteiksmē. Piemēram, dolāra kurss pret eiro parāda, cik dolārus var nopirkt par vienu eiro u.tml.

Lai aprēķini būtu pareizi, un maiņas rezultāts – izdevīgs Tavam maciņam, ņem vērā, ka:

 • tā saucamais Latvijas Bankas kurss ir Eiropas Centrālās bankas kurss, ko nacionālās bankas pārpublicē. Tirgot valūtu ir atļauts gan bankām, gan nebanku finanšu iestādēm, un katrā apmaiņas iestādē ir savs valūtas kurss, kas ļauj salīdzināt piedāvājumus un izvēlēties izdevīgāko;
 • naudas konvertācija notiek klātienē vai tiešsaistē. Daudziem pakalpojuma sniedzējiem ir atsevišķs valūtas maiņas kalkulators skaidrās un bezskaidrās naudas norēķiniem. Valūtas kursa kalkulators parāda, vai norēķini ir iespējami gan klātienē, gan neklātienē, vai tikai internetā;
 • valūtas konvertācija gandrīz vienmēr ir maksas pakalpojums. Bankas kurss neietver informāciju par komisiju, un ar pilnām pakalpojuma izmaksām var iepazīties cenrādī. Parasti valūtas pirkšana un pārdošana internetā ir izdevīgāka, jo par darījumiem internetbankā komisijas ir zemākas vai arī to nav nemaz.

Latvijā pēc standarta iestatījumiem tiek izmantots eiro kalkulators, kas aprēķina citu valstu valūtu eiro izteiksmē. Tas, protams, nenozīmē, ka nav iespējams apmainīt dolārus uz mārciņām vai rubļus uz jenām.

Naudas konvertors dažādām valūtām ir pieejams pie lielākajiem valūtas maiņas nozares dalībniekiem, piemēram, to piedāvā Citadele valūtas kalkulators un Swedbank valūtas kalkulators.

Latvijā valūtas maiņa ir pieejama:

 • komercbankās (Citadele, Swedbank, SEB, Luminor utt.);
 • nebanku valūtas maiņas uzņēmumos (Tavex u.tml.);
 • valūtas kioskos (atrodami galvenokārt lielpilsētu centros, ir orientēti uz tūristiem);
 • elektroniskajās norēķinu sistēmās (Paysera, Revolut u.c.).

Katram pakalpojuma sniedzējam var būt savas priekšrocības un trūkumi. Iesakām pievērst uzmanību ne tikai tam, kāds ir naudas kurss, bet arī komisijas izmaksām, iespējām apmainīt naudu klātienē vai tiešsaistē, naudas pārskaitīšanas ātrumam internetbankā. Labākais valūtas kurss ir viena lieta, bet kopējās valūtas maiņas izmaksas – cita. Nesteidzies un neaizmirsti salīdzināt visus kritērijus!

Valūtas kalkulators: lietošanas instrukcija


Valūtas konvertors acumirklī veic visus nepieciešamos aprēķinus, un, lai saņemtu rezultātu, Tev ir jāveic vien daži soļi:

 • izvēlies valūtas pirkšanas vai pārdošanas kalkulatoru;
 • ieraksti, cik daudz vēlies pirkt vai pārdot;
 • atzīmē, vai gribi veikt darījumu klātienē vai tiešsaistē;
 • spied pogu “Aprēķināt”.

Vēršam Tavu uzmanību, ka ir valūtas kalkulatori, kas ir orientēti uz klienta, nevis pakalpojuma sniedzēja pozīciju. Šajā gadījumā ierasti norādījumi “pērk” un “pārdod” nozīmē nevis bankas, bet klienta darbības. Tāds ir valūtas kalkulators SEB bankā un valūtas kalkulators Swedbank. Savukārt valūtas kalkulators Citadele norāda, par kādu cenu banka pērk un pārdod valūtu.

Tu vari pats izvēlēties ērtāku aprēķinu kārtību, tāpat kā labāku kursu, taču atceries – ja vēlies pirkt valūtu, Tev ir vajadzīgs augstāks valūtas kurss, ja gribi mainīt valūtu uz eiro – zemāks.