PVN kalkulators

viegliem un pareiziem aprēķiniem


PVN jeb pievienotās vērtības nodoklis veido ievērojamu Latvijas budžeta daļu un ir aktuāls ikvienam uzņēmējam.

Arī pircēji reizēm saskaras ar situāciju, kad jārēķina PVN, lai uzzinātu preces vai pakalpojuma pilnu cenu.

Lai gan procentu rēķināšana nav gluži augstākā matemātika, tomēr ērtāk un drošāk ir izskaitļot nodokļu apjomu ar speciālu kalkulatoru palīdzību.

Esam sagatavojuši nelielu pamācību par to, kas ir PVN kalkulators un kā to pareizi izmantot.

Lūdzu, ievadiet pareizu summu.
Summa
EUR
Lūdzu, ievadiet pareizu PVN likmi.
PVN
%
PVN izrēķināts no summas
Summa bez PVN
82.64 EUR
PVN (21%)
17.35 EUR
PVN pierēķināts pie summas
Summa ar PVN
121.00 EUR
PVN (21%)
21.00 EUR

Kas ir PVN?


Pievienotās vērtības nodoklis tiek iekasēts par preces vai pakalpojuma ražošanu un pārdošanu.

Atsevišķas preces un pakalpojumi ir pieejami bez PVN, taču kopumā uzņēmējdarbībā tas ir viens no pamatnodokļiem, ar kuru jārēķinās, rakstot biznesa plānu un plānojot uzņēmuma darbību.

PVN ir svarīgs arī fiziskajām personām – preču un pakalpojumu patērētājiem.

Lai gan vairumā gadījumu, norēķinoties par pirkumiem veikalā, PVN jau ir iekļauts preces cenā, tomēr dažkārt pircējiem nākas pašiem veikt nepieciešamos aprēķinus. Piemēram, preces vai pakalpojuma cena var būt norādīta pēc formulas cena + PVN.

Cik lielas šajā gadījumā ir papildu izmaksas, un kā rēķināt nodokli? Stāstām par to tālāk!

PVN Latvijā


Uzzini atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par PVN Latvijā

  • Valsts ieņēmumu dienests jeb VID PVN likmes nosaka no 0% līdz 21%. Pazemināta PVN likme 2017. gadam bija 12%, kopš 2018. gada tā ir 5% un 12%.
  • Izplatītākā PVN likme 2018. un arī 2019. gadam ir 21% – tā tiek piemērota preču iegādei un piegādei, pakalpojumu sniegšanai, preču importam, jaunu transportlīdzekļu iegādei un dažiem citiem darījumiem.
  • Visas PVN likmes un to aprakstus iesakām meklēt VID mājaslapā.
  • Kopš 2018. gada PVN aprēķināšana ir kļuvusi daudzveidīgāka. Ja iepriekš svarīga bija tikai PVN likme, tagad aktuāla ir arī nodokļa nomaksas kārtība, jo spēkā ir stājies reversais PVN.
  • Reversais PVN 2018. gada likuma redakcijā strādā kā priekšnodoklis, ko preču pircējs (juridiskā persona) iemaksā valsts budžetā. Šāds nodokļa nomaksas režīms ir attiecināms uz būvizstrādājumu, spēļu konsoļu, metālizstrādājumu, sadzīves tehnikas un elektriskās aparatūras piegādi.

Visērtāk to var izdarīt ar PVN kalkulatora palīdzību. Ņem vērā, ka nodokļu kalkulators 2018. gadam algotiem darbiniekiem un PVN kalkulators nav identiski, jo pievienotās vērtības nodoklis netiek iekasēt no algas.

PVN kalkulatora īsa lietošanas instrukcija

Pievienotās vērtības nodokļa kalkulators ir viens no visvieglāk lietojamiem, jo vienīgais vajadzīgais aprēķins ir procenti no summas, atkarībā no procentu likmes.

Atšķirībā no citiem nodokļiem, piemēram, nodokļiem darba algai, PVN apjomu neietekmē tādi mainīgie kā diferencētais neapliekamais minimums, apgādājamie un papildu atvieglojumi. Standarta kalkulatori, piemēram, Vid.lv kalkulators, piedāvā divus aprēķinu veidus – ja ir jāaprēķina pilna summa ar nodokli vai summa bez nodokļa.

Lūk, viss, kas nepieciešams, lai veiktu pareizus nodokļa aprēķinus:

  • izvēlies aprēķinu veidu, ar vai bez nodokļa;
  • ieraksti vēlamo summu kalkulatora lodziņā;
  • atzīmē nepieciešamo procentu likmi;
  • spied pogu “aprēķināt”;
  • procenti no summas vai summa ar procentiem tiek aprēķināti pāris sekunžu laikā.

Tas arī viss – PVN 2018. gadam un visiem turpmākajiem gadiem pēc nodokļu reformas ir rēķināms internetā, bez sarežģītām grāmatvedības formulām un kļūdu riskiem.

PVN aprēķins ar interneta kalkulatora palīdzību aizņem tikai dažas sekundes, turklāt PVN kalkulators nekad nekļūdās aprēķinos – vai Tev ir vajadzīgi vēl iemesli, kāpēc uzticēt nodokļu uzskaiti tiešsaistes rīkam?

Izmanto mūsu kalkulatoru un nodod nodokļu atskaites bez uztraukuma!