KASKO kalkulators:

Vienkārši aprēķini pilnai drošībai uz ceļa


Auto apdrošināšana mēdz būt obligāta un brīvprātīga – ja bez OCTA polises nevar iztikt neviens auto īpašnieks, KASKO iegādi likumdošana nereglamentē.

Latvijā KASKO apdrošināšanas īpatsvars tirgū ir 17%, OCTA – 20,6%. Arvien vairāk vadītāju apzinās papildu apdrošināšanas priekšrocības, taču lielākais šķērslis KASKO iegādei ir šķietami augsta polises cena.

Skaidrojam, kā KASKO kalkulators palīdz aprēķināt polises cenu un kā ietaupīt uz izmaksām, nevis uz drošības!

Daži jautājumi par KASKO


Uzzini atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par un ap KASKO

Plašajā sabiedrībā valda uzskats, ka OCTA un KASKO ir auto apdrošināšana ar dažādiem atlīdzību apjomiem un izmantošanas robežām.

Patiesībā, auto apdrošināšana ir iespējama tikai ar KASKO polisi, bet OCTA sedz transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību. Tas nozīmē, ka ar OCTA palīdzību var atlīdzināt kaitējumu negadījumā cietušajiem, bet KASKO apdrošināšana palīdz apmaksāt auto remonta izmaksas un citus neieplānotus tēriņus.

Lūk, vien dažas situācijas, kad lieliski noder brīvprātīga auto apdrošināšana:

 • remonts pēc ceļu satiksmes negadījuma, ieskaitot situācijas, kad polises īpašnieks ir avārijas vaininieks;
 • pārsistas riepas;
 • virsbūves bojājumi, piemēram, skrāpējumi;
 • ugunsgrēks mašīnā;
 • mašīnas vai tās iekšējā aprīkojuma zādzība;
 • sadursme ar dzīvnieku u.tml.

KASKO apdrošināšana sniedz mieru ikvienam vadītājam, taču cik maksā pilnvērtīga finanšu drošība uz ceļa? Daudzi domā, ka daudz, un atsakās no polises iegādes. Patiesībā, KASKO izmaksas var būt zemākas, nekā šķiet no malas!

KASKO cenas tiek aprēķinātas individuāli, turklāt katrs auto īpašnieks var atzīmēt vairāk vai mazāk apdrošināšanas gadījumus, kas ietilps polises segumā. Kopumā, apdrošinātāji ņem vērā šādus faktorus polises cenas aprēķināšanai:

 • transportlīdzekļa pamatraksturojumi: vecums, zīmols, modelis, vērtība;
 • mašīnas izmantošanas veids: ikdienas braukšana pilsētā vai laukos, pasažieru pārvadāšana, taksometrs, neregulāra braukšana u.c.;
 • polises darbības robežas: Latvija, Baltijas valstis, ES, NVS valstu reģions;
 • autoīpašnieka raksturojums: vecums, vadītāja stāžs, vadītāja reputācija (soda punktu skaits, izraisītās avārijas u.tml.);
 • pašriska apjoms jeb summa, ko polises pircējs ir gatavs pats ieguldīt tēriņu segšanai (piemēram, ja pašrisks ir 300 eiro, bet avārijas izmaksas – 1000 eiro, apdrošinātājs izmaksā 700 eiro lielu atlīdzību).

Un tomēr, cik maksā KASKO? Aptuvenā KASKO cena vieglajai automašīnai ir mērāma dažos simtos eiro. KASKO apdrošināšana cenas ziņā ir atkarīga arī no polises pircēja vēlmēm.

Tā saucamā mikro KASKO ietver tikai pašu svarīgāko – automašīnas apdrošināšanu, bet plašāks segums (piekabes un bagāžnieka, hidrotrieciena riska apdrošināšana, pieeja nomas auto zādzības gadījumā u.c.) ir pieejams par lielāku maksu.

Kā lietojams KASKO kalkulators?


KASKO online var izvēlēties tikpat viegli un ātri kā OCTA polisi.

Taču ņem vērā, ka brīvprātīgas apdrošināšanas kalkulators parāda aptuvenās polises izmaksas, tāpēc polises iegāde sastāv no vairākiem posmiem:

 • ieraksti kalkulatorā visu nepieciešamo informāciju par transportlīdzekli un tā īpašnieku;
 • saņem polises piedāvājumu savā e-pastā;
 • apstiprini piedāvājumu ar e-pasta starpniecību vai sazinies ar apdrošinātāju, lai vienotos par individuāliem apdrošināšanas nosacījumiem;
 • saņem polises līgumu, veic apmaksu un sāc izmantot KASKO priekšrocības.

Ir vien daži ierobežojumi, par kuriem jāatceras, meklējot piemērotu KASKO piedāvājumu. KASKO polise ir pieejama ne tikai automašīnām, bet arī citiem transportlīdzekļiem, taču tikai tiem, kuru vecums nepārsniedz 20 gadus.

Izņēmuma kārtā polise var tikt noformēta uz ekskluzīvu retro auto vai sporta automašīnu, ja spēkrati tiek izmantoti reti un ir luksusa patēriņa prece, nevis ikdienas pārvietošanās rīks.