Pensijas kalkulators Latvijā

Neaizvietojams rīks dzīves plānošanai


Jo tālāk līdz pensijas gadiem, jo mazāk mēs domājam par nākotnes ienākumiem, lai gan finanšu speciālisti nebeidz atgādināt – mūsdienās rūpes par savu pensiju jāuzņemas katram cilvēkam.

Tās sākas ar pašu vienkāršāko – ar iespējamās pensijas aprēķinu. Šim mērķim kalpo pensijas kalkulators, par kuru mēs gribam pastāstīt vairāk. Lasi un iegaumē noderīgo informāciju!

Pensijas Latvijā: svarīgākais, kas Tev jāzina


Pieaugušie Latvijas iedzīvotāji var saņemt divu veidu pensijas: invaliditātes un vecuma pensijas.

Pēdējās tiek piešķirtas personām 62 – 65 gadu vecumā (abiem dzimumiem, atkarībā no dzimšanas gada). Līdz 2025. gadam pensijas vecuma kalkulators tiek atjaunots katru gadu un ir atrodams VSAA mājaslapā. Sasniedzot pensionēšanas vecumu, cilvēks ar invaliditātes pensiju var izvēlēties, kuru pensijas veidu vēlas saņemt turpmāk.

Precīzs invaliditātes pensijas kalkulators ir pieejams tikai VSAA darbiniekiem, jo pensijas apjomu ietekmē vairāki faktori, ko nevar ierakstīt publiski pieejamā interneta kalkulatorā. Vecuma pensijas aprēķina kalkulators ir pieejams dažādās platformās, kas prasa lietotāja personības apliecināšanu ar internetbankas vai e-paraksta starpniecību. Kalkulators pensijas aprēķināšanai ir atrodams divās tīmekļvietnēs: pensijas kalkulators latvija.lv un pensijas kalkulators VSAA.

Pensijas aprēķināšanas kalkulators ņem vērā valsts un privātajos fondos veiktās iemaksas, tāpēc vispirms noskaidrosim, ko nozīmē valsts un privātā pensija

Daži jautājumi par pensijas kalkulatoru


Uzzini atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem!

Pensijas tiek aprēķinātas individuāli, tāpēc pensiju kalkulators nevar būt tik universāls kā nodokļu vai valūtas kalkulators.

Invaliditātes pensijas aprēķināšanas kalkulators ir pieejams VSAA, bet vecuma pensijas var rēķināt arī tiešsaistē, jebkurā vietā ar interneta pieslēgumu. Tu vari izmantot ērtāko kalkulatoru, atkarībā no sava vecuma, darba stāža, ienākumiem u.c.:

  • Latvija.lv pensijas kalkulators. Tas ir vienkāršākais pensijas aprēķina kalkulators, kas neņem vērā 2. pensiju līmeņa pensijas kapitālu un iemaksas 3. pensiju līmenī;
  • VSAA pensijas kalkulators. Šis pensijas prognozes kalkulators ir loģisks turpinājums Latvija.lv pakalpojumam. Saņemot Latvija.lv datus par pensijas uzkrājumiem, dodies uz VSAA uzturēto portālu Manapensija.lv, kur kalkulatora lodziņos ieraksti visu nepieciešamo informāciju un saņem precīzus pensijas aprēķinus;
  • Swedbank pensijas kalkulators. Banka piedāvā dažādus pensiju plānus 2. un 3. līmenim, ar zemāku un augstāku riska pakāpi. Bankas mājaslapā ir pieejams vecuma pensijas kalkulators abiem līmeņiem;
  • SEB pensijas kalkulators. Strādā tāpat kā Swedbank rīks un ir atkarīgs no bankas piedāvājuma. SEB pensijas prognozes kalkulators ir pieejams arī kā uzkrājumu kalkulators, kas palīdz aprēķināt, cik lieliem jābūt mēneša iemaksām, lai nākotnē saņemtu vēlamo pensiju, kā arī kā SEB mūža pensijas kalkulators, kas ļauj elastīgāk izrīkoties ar 2. līmeņa pensijas uzkrājumiem.

Pensijas kalkulators SEB, Swedbank un citās bankās ir pieejams ne tikai šo banku klientiem, taču precīzākus datus un konkrētākus aprēķinus saņem tie, kuri jau ir pieteikušies konkrētam pensijas līmenim un ieguldījumu plānam.

Internetā ir atrodams arī VID pensijas kalkulators, taču ņem vērā, ka šajā gadījumā VID ir nevis Valsts ieņēmumu dienests, bet platforma Vienotie interneta dati, kas nepiedāvā savu pensijas kalkulatoru, bet aicina izmantot jau pieminētos VSAA un banku kalkulatorus.

Uzmanies, nodokļi!


Latvijā no pensijas virs 250 eiro tiek iekasēti nodokļi.

Nodokļiem no pensijas kalkulators nav paredzēts, tā vietā iesakām izmantot parastu procentu kalkulatoru, kas palīdz aprēķināt 20% vai 23% dažādām mēneša ienākuma daļām. Izmantojot pensijas kalkulatoru, noteikti pārbaudi, vai vecuma pensijas aprēķināšanas kalkulators ņem vērā nodokļu slogu.