Līzinga kalkulators – vienkāršs rīks pareiziem aprēķiniem


Viens no dārgākajiem pirkumiem ikviena cilvēka dzīvē ir transportlīdzeklis, īpaši, ja tas ir jauns vai mazlietots.

Gandrīz visi pērk mašīnas, motociklus un citus spēkratus, izmantojot kredītu vai līzingu. Šāds finanšu pakalpojums prasa iedziļināšanos līguma nosacījumos, jo gan bankas, gan nebanku aizdevēji piedāvā atšķirīgus aizņēmumu veidus.

Līzinga kalkulators palīdz aprēķināt kopējo kredīta vai līzinga summu un atrast izdevīgāko piedāvājumu. Lasi tālāk par kalkulatora lietošanas noteikumiem!

Dažādi līzinga veidi – dažādi aizņemšanās nosacījumi


Ikdienā par auto līzingu sauc visus ar transportlīdzekļiem saistītos aizdevumus, un jēdzienus “auto līzings” un “auto kredīts” bieži vien lieto kā sinonīmus.

Šāda pieeja ir pieņemama sarunā ar draugiem, bet komunikācijā ar kredītiestādēm jāizmanto pareizi jēdzieni. Aizdevēji piedāvā divus līzinga veidus privātpersonām – finanšu un operatīvo līzingu. 

Abi ir paredzēti transportlīdzekļu iegādei kredītā, taču abiem ir savas īpatnības:

 • finanšu līzings ir aizdevums, kas ļauj aizņēmējam iegūt transportlīdzekli savā īpašumā pēc līzinga summas atmaksas pilnā apjomā. Pēc kredītsaistību slēgšanas īpašnieks var izmantot automašīnu kā un cik ilgi vēlas. Līzinga summa ietver 100% no automašīnas vērtības, un parasti šāds pakalpojums ir pieejams ar pirmo iemaksu – parasti no 10% līdz 15% no mašīnas tirgus cenas. Līzings auto iegādei lielākoties tiek noformēts uz termiņu līdz pieciem gadiem, un aizņēmējam ir tiesības veikt lielāku pirmo iemaksu, tādējādi samazinot ikmēneša maksājuma apjomu;
 • operatīvais līzings būtībā ir auto vai cita transportlīdzekļa noma. Pēc līzinga perioda beigām mašīna ir jāatgriež kreditoram, kurš varēs to izmantot citiem nolūkiem, piemēram, pārdodot vai izīrējot lietotu automašīnu tirgū. Noslēdzoties vienam līzinga līgumam, var slēgt jaunu, tādējādi iegūstot tiesības atkal braukt ar jaunu auto.

Bet, ja mašīna ir iepatikusies, to var pārpirkt savā īpašumā, norēķinoties ar kreditoru uzreiz vai noformējot finanšu līzingu. Arī operatīvajam līzingam ir nepieciešama pirmā iemaksa, taču ikmēneša maksājumi ir zemāki, jo transportlīdzeklis nav jāizpērk par pilnu tirgus cenu.

Mūsdienās noformēt auto līzingu var ne tikai bankās, bet arī pie nebanku kredītdevējiem. Nebanku aizdevēju piedāvājums parasti ir elastīgāks, ir pieejami auto aizdevumi bez pirmās iemaksas, kā arī kredīti lietotu automašīnu un motociklu iegādei. Galvenais nosacījums nebanku vai bankas aizdevuma saņemšanai ir atbilstoša maksātspēja, un to palīdz aprēķināt līzinga kalkulators privātpersonām.

Līzinga kalkulators – aprēķini sekundes laikā

Līzinga kalkulatorā ir vairāki lodziņi, kur jāieraksta informācija par vēlamo pakalpojumu. Lai veiktu aprēķinus, Tev jāzina:

 • vēlamais līzings veids (operatīvais vai finanšu);
 • transportlīdzekļa vērtība (EUR);
 • pirmās iemaksas apjoms (% vai EUR);
 • vēlamais līzinga termiņš (mēnešos);
 • plānotā procentu likme.

Ņemot vērā šo informāciju, kalkulators aprēķina:

 • pilnu līzinga summu;
 • ikmēneša maksājumu;
 • komisijas maksu par līzinga noformēšanu (ja aizdevējs to pieprasa);
 • kopējo maksājamo summu.

Papildu līzinga kalkulatoram ir lietderīgi izmantot kalkulatoru kredītspējas pārbaudei. Šis rīks ļauj pāris sekunžu laikā noskaidrot, uz cik lielu līzinga summu var pretendēt. Kredītspējas pārbaudei ir nepieciešama informācija par ikmēneša ienākumiem, apgādībā esošajām personām un aktīvajām kredītsaistībām. Lai gan kalkulatora aprēķini ir provizoriski un negarantē tiesības uz aizdevumu, tomēr tie palīdz labāk noteikt lietotāja finanšu iespējas un aizņemties atbildīgi.

Kalkulatora lietošanas noteikumi attiecas uz visiem auto līzinga veidiem. Līzings motocikla iegādei pamatnosacījumu ziņā ir identisks auto līzingam, mainās tikai aizdevuma summa un pirmās iemaksas apjoms.