Parocīgs riepu kalkulators Tavam auto


Labas riepas ir drošu un patīkamu braucienu neatņemama daļa, tāpēc riepas transportlīdzeklim jāpiemeklē īpaši rūpīgi.

Ikviens automobiļu ražotājs nosaka mašīnai piemērotus riepu izmērus, taču reizēm auto īpašnieki vēlas nomainīt standarta riepas uz citu izmēru riepām.

Tas ir iespējams, ja pareizi aprēķina jaunu riepu izmēru. Riepu kalkulators palīdzēs veikt visus aprēķinus mazāk nekā vienas minūtes laikā, tāpēc lasi tālāk un iemācies izmantot šo parocīgo tiešsaistes palīgu!

Vecais izmērs

Riepas platums
175mm
145
355
Riepas augstums
70%
35
80
Diska diametrs
R13
12
24

Jaunais izmērs

Riepas platums
185mm
145
355
Riepas augstums
75%
35
80
Diska diametrs
R14
12
24

Spidometra rādītājs

Ātrums
90km/h
10
200
Riepas platums
Jaunās - vecās riepas platuma attiecība
10mm
Riepas diska diametrs
Vecās riepas diska diametrs
330mm
Jaunās riepas diska diametrs
356mm
Jaunās - vecās riepas diska diametra attiecība
26mm
Riepas ārējais diametrs
Vecās riepas ārējais diametrs
575mm
Jaunās riepas ārējais diametrs
633mm
Jaunās - vecās riepas ārējā diametra attiecība
58mm
Spidometra rādītājs
Reālais ātrums
99.06km/h
Ātruma starpība
9.06km/h

Standarta un nestandarta riepas: ko tas nozīmē?


Katrs transportlīdzekļa modelis ir individuāls, tāpēc auto ražotāji piedāvā izmantot konkrētus riepu modeļus atbilstoši mašīnas markai.

Pareizais riepu diametrs un profila platums ietekmē degvielas patēriņu, spidometra rādījumus un kopējo braukšanas kvalitāti. To, kādas riepas ir vispiemērotākās Tavam auto, var viegli uzzināt dažādos auto preču veikalos, kas darbojas arī internetā. Ieteicamie riepu parametri ir norādīti arī automašīnas dokumentos.

Vairums riepu salonu piedāvā vienkāršus tiešsaistes rīkus, kas acumirklī atrod pareizās riepas pēc mašīnas modeļa, markas, izlaiduma gada un dzinēja tilpuma. Pēc tam visas piedāvātās preces var atlasīt pēc papildu parametriem, piemēram, cenas, ražotāja, veida un diska iekšējā diametra.

Ja automobiļa diski netika mainīti, šāds riepu meklēšanas ceļš ir visvienkāršākais un arī vispareizākais, taču pirkt visu laiku vienas un tās pašas riepas ne vienmēr ir ērti. Šajā gadījumā Tev palīdzēs riepu kalkulators, kas aprēķina starpību starp dažāda veida riepām un dažādiem riepu parametriem.

Riepu kalkulators:

vienkāršs rīks sarežģītiem aprēķiniem


Izvēloties jaunas riepas, jāievēro vairāki svarīgi parametri, taču kurš gan atceras no galvas visus riepu garumus, platumus un citus raksturojumus?

Nevienam negribas doties uz riepu veikalu ar lineālu un pierakstu blociņu, tāpēc riepu kalkulators ir noderīgs ikvienam auto īpašniekam, kurš novērtē savu laiku. Kalkulators palīdz noteikt starpību starp dažādiem riepu veidiem centimetros un procentos. Ar kalkulatora palīdzību var salīdzināt:

  • riepu diametru;
  • protektora platumu;
  • profila augstumu;
  • riepu apkārtmēru.

Detalizēts riepu kalkulators aprēķina arī spidometra rādījumu starpību un klirences izmaiņas.

Un tomēr auto īpašniekiem jāņem vērā, ka riepu kalkulators nevar ņemt vērā spiedienu riepās, protektora nodilumu, riepu savirzes koeficientu, kas arī ietekmē riepu izmērus. Optimālu rezultātu garantē riepu kalkulators pēc auto tipa. Parasts kalkulators palīdz orientēties dažādos riepu variantos, bet nesniedz 100% drošu atbildi uz jautājumu, kādas riepas vislabāk der Tavam auto. Lai nekļūdītos, atceries zelta likumu – jo mazāka ir starpība, jo labāk.

Riepu kalkulatora lietošana ir pavisam vienkārša. Tev tikai jāieraksta ailītēs visi nepieciešami dati (riepu augstums, platums un diska diametrs), un kalkulators acumirklī aprēķinās starpību starp dažādiem riepu veidiem. Neaizmirsti, ka, aprīkojot savu mašīnu ar jaunām riepām, arī spidometra rādījumi jākoriģē atbilstoši riepu veidam. Ja riepu diametrs ir lielāks par ražotāja ieteikto, ātrums palielināsies, ja mazāks – samazināsies.

Starpība starp ražotāja ieteiktajām un vadītāja izvēlētajām riepām nedrīkst pārsniegt 2 – 3%. Ja riepu kalkulators uzrāda lielāku starpību, ir stingri ieteicams izvēlēties citas riepas, jo braukšana ar nepiemērotām riepām var vest pie problēmām ar spidometra rādītājiem un tehnisko apskati un ievērojami palielināt ceļu satiksmes negadījuma risku. Riepu kalkulators ir vienlīdz labi izmantojams ziemas, vasaras un vissezonas riepu izvēlē, tāpēc droši lieto to visa gada garumā, kad vien Tev rodas nepieciešamība pēc jaunām riepām.