Kredīta kalkulators:

Tavs labākais palīgs aizdevuma meklējumos


Ikviena cilvēka dzīvē reizēm gadās situācijās, kad nākas meklēt papildu naudu. 

Daudzi cilvēki šādos apstākļos izvēlas aizņemties, jo kredītu tirgus mūsdienās ir piesātināts ar piedāvājumiem, un katrai situācijai var viegli piemeklēt piemēroto aizdevumu veidu. Taču, lai aizņemšanās sagādātu tikai pozitīvu pieredzi, aizdevuma summa jāsamēro ar savu ienākumu līmeni. Šim nolūkam kalpo kredīta kalkulators – parocīgs rīks kredīta izmaksu aprēķināšanai.

Esam sagatavojuši nelielu pamācību par kredīta kalkulatora lietošanu – lasi un uzzini vairāk par aizdevuma aprēķiniem!

Katram aizdevumam – savs kredīta kalkulators


Latvijā fiziskajām personām ir pieejami dažādi kredītu veidi īstermiņa un ilgtermiņa patēriņam. Daži aizdevumi ir piesaistīti konkrētam pirkumam, citiem ir plašas izmantošanas iespējas.

Privātpersonas visbiežāk piesakās tādiem aizdevumiem kā:

 • ātrais kredīts;
 • patēriņa kredīts;
 • kredītlīnija;
 • kredītkarte;
 • mājokļa kredīts;
 • ato kredīts vai auto līzings.

Katram aizdevumam – savs kredīta kalkulators


Latvijā patēriņa kredīti ir īpaši pieprasīti – 2018. gada 4. ceturksnī šādu aizdevumu īpatsvars sastādīja 37,2%.

Ātrie jeb īstermiņa aizdevumi ir populārākais aizdevumu segments nebanku kredītu nozarē – 2018. gada 1. pusgadā 41% no visiem no jauna izsniegtajiem nebanku kredītiem bija ātrie kredīti.

Neatkarīgi no tā, vai Tevi interesē ātrais aizdevums, kredītkarte vai auto līzings, kredīta kalkulators būs Tev vienlīdz noderīgs.

Aprēķins 3 sekunžu lakā


Kredītu kalkulatori ir atrodami visu kreditoru mājaslapās, un to lietošanai nav vajadzīga reģistrācija.

 • izvēlies vajadzīgo aizdevumu un atrodi kreditorus, kas to piedāvā;
 • atzīmē kredītu kalkulatorā vēlamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu;
 • ja nepieciešams, spied pogu “aprēķināt”;
 • apskati provizorisku ikmēneša maksājumu un kopējo atmaksas summu.

Kredīta kalkulatora rādījumus var regulēt, mainot aizdevuma summu un atmaksas termiņu, tādējādi atrodot savam budžetam draudzīgāko aizņemšanās variantu.

Kalkulators parāda arī iespējamo kredīta atmaksas grafiku, pārmaksu par kredītu un komisijas, ko aizdevējs iekasē par aizdevuma piešķiršanu. Parasti šāda informācija ir pieejama, nospiežot uz saiti “Standartinformācija”, kas atrodas zem kredīta kalkulatora loga.

Kredīta kalkulators palīdz aprēķināt aizdevuma izmaksas, taču tas nav vienīgais, kas jāizdara potenciālam aizņēmējam. Stāstām tālāk par atbildīgas aizņemšanās galvenajiem principiem!

Aizņemšanās drošības tehnika


Kalkulators ir tikai rīks, kas veic aprēķinus, bet nevar ņemt vērā lietotāja individuālu situāciju. Visiem kalkulatora aprēķiniem ir informatīva nozīme, un pilnībā paļauties uz kalkulatora uzrādītajiem skaitļiem nav ieteicams.

Atšķirībā no kalkulatora aprēķiniem, reālo kredīta piedāvājumu var ietekmēt aizņēmēja:

 • kredītvēsture;
 • vecums;
 • iepriekšējā sadarbība ar kreditoru;
 • nodarbinātības statuss.

Visi šie faktori ietekmē pat tādus standarta aizdevumus kā ātrais un patēriņa kredīts internetā. Hipotēkas un auto līzinga kalkulatori jālieto divtik uzmanīgi, jo neviens, pat ļoti gudrs tiešsaistes rīks nevar ņemt vērā īpašuma iegādes nianses.

Taču tas gan nenozīmē, ka kredīta kalkulators ir bezjēdzīga lieta – tas palīdz gūt aptuvenu nojausmu par iespējamām kredītlimita robežām un atrast līdzsvaru starp ikmēneša maksājumu apjomu un kredīta atmaksas termiņu.

Lai saņemtu un veiksmīgi atmaksātu kredītu, izvērtē savu situāciju vēl pirms pieteikšanās aizdevumam. Apdomā, cik stabils ir Tavs darbs, cik regulāri ir ienākumi, kādi papildu tēriņi ir sagaidāmi kredītlīguma darbības laikā.

Arī aizdevēja izvēlei ir nozīme – labāk piesakies kredītam pie pārbaudīta kreditora ar labu reputāciju un skaidriem līguma nosacījumiem, nekā pie jauna, nezināma aizdevēja ar brīnumaini izdevīgiem piedāvājumiem.