OCTA kalkulators
rīks, bez kura neiztikt nevienam auto īpašniekam


Braucot savā mīļajā automašīnā, pēdējā lieta, par ko gribas uztraukties, ir drošība uz ceļa, avārijas un to sekas.

Uzmanīga braukšana un labs mašīnas tehniskais stāvoklis palīdz ievērojami samazināt negadījumu risku, taču tikpat svarīga visiem automašīnu īpašniekiem ir OCTA apdrošināšana.

OCTA jeb obligāta civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana sedz negadījumu izmaksas, taču tas nav bezmaksas pakalpojums.

Lai atrastu draudzīgāko apdrošināšanas piedāvājumu, ir vajadzīgs OCTA kalkulators, un Aprekins.lv komanda ir gatava par to pastāstīt!

OCTA polise tuvplānā
kas, kam, kāpēc?


Obligāta auto apdrošināšana ir vajadzīga, lai avārijas gadījumā mašīnas īpašnieks neiekultos parādos, sedzot negadījuma izmaksas no savas kabatas.

Apdrošināšana OCTA garantē, ka atlīdzība cietušajiem tiks izmaksāta no OCTA garantijas fonda, ko veido vadītāju apdrošināšanas iemaksas.

OCTA polise ir vienlīdz izdevīga gan avārijās cietušajiem, gan negadījumu vaininiekiem, tāpēc Latvijas likumdošana pieprasa obligātu transportlīdzekļa apdrošināšanu.

Kā apdrošinātājs nosaka OCTA cenas?


OCTA polises cenas vieglajiem auto svārstās vidēji no 40 līdz 80 eiro, un polises izmaksas nosaka trīs faktori.

Auto apdrošināšana lētāka ir atsevišķām iedzīvotāju grupām. Latvijā lētākā OCTA ir pieejama personām ar kustību traucējumiem (1., 2. un 3. grupas invalīdiem polisi piešķir ar 40% atlaidi).

Pārējiem vadītājiem pēdējo gadu laikā OCTA cenas ir palielinājušās, un pārsteidzoši lētas OCTAS nu jau ir palikušas pagātnē.

Un tomēr rūpīga dažādu polišu salīdzināšana var palīdzēt noformēt apdrošināšanu maksimāli izdevīgi.

Jo smagāks ir auto, jo augstāka OCTA cena, turklāt pilsētās ar intensīvu satiksmi auto apdrošināšana izmaksā dārgāk nekā mazpilsētās un lauku rajonos.

Bonus-malus ir riska klase, kas tiek piešķirta ikvienam transportlīdzeklim, un ko ietekmē avārijas un citi ceļu satiksmes negadījumi, ko izraisa vadītājs.

Jo zemāka ir Bonus-malus klase, jo augstāka būs polises cena, tāpēc no Tavām vadīšanas prasmēm un uzmanības uz ceļa ir tieši atkarīgi tēriņi apdrošināšanai;

Mašīnas apdrošināšana tiek noformēta uz konkrētu termiņu, un lētākā OCTA parasti ir pieejama uz 12 mēnešiem. Nepieciešamības gadījumā apdrošināšanu var iegādāties arī uz īsāku laika periodu, taču tas izmaksās vairāk.

OCTA kalkulators: lietošanas instrukcija

OCTAS apdrošināšana neprasa vadītāja personīgo klātbūtni apdrošinātāja birojā. Pirkt OCTA visērtāk ir tiešsaistē, jo internetā visus polises piedāvājumus var apskatīt vienuviet.

Šādu iespēju nodrošina OCTA kalkulators. Apdrošināšanas kalkulatora galvenā funkcija ir OCTA salīdzināšana, jo tiešsaistes rīks savāc informāciju no dažādiem apdrošinātājiem.

Kā tas notiek?

Lai iegādātos polisi tiešsaistē, Tev ir jāievada kalkulatora lodziņos informācija par transportlīdzekli: reģistrācijas numuru un automašīnas reģistrācijas apliecības numuru.

OCTA kalkulators pēc auto numura atpazīst transportlīdzekli un iegūst aprēķiniem nepieciešamo informāciju par Bonus-malus punktiem.

Pievēršam Tavu uzmanību, ka OCTA kalkulators bez tehniskās pases nav izmantojams, ja vien neatceries savas mašīnas reģistrācijas numurus no galvas.

Pēc tam kalkulators acumirklī apstrādā informāciju un parāda Tev pieejamos polises variantus pie dažādiem apdrošinātājiem.

OCTA internetā ir pieejama ar tādiem pašiem nosacījumiem, kā apdrošinātāja birojā.

Lētas OCTAS kalkulators parasti uzrāda saraksta augšējā galā, tāpēc pats pirmais piedāvājums arī būs konkrētā brīdī izdevīgākais.

Protams, Tu vari iegādāties arī dārgāku apdrošināšanu, ja uzskati, ka citiem apdrošinātājiem ir labāki nosacījumi.

OCTA kalkulators palīdz ietaupīt gan laiku, gan naudu. Lai brauciens būtu drošs, un bankas konts patīkami pilns, salīdzini OCTA internetā un iegādājies izdevīgāko polisi vien pāris minūšu laikā!