Ovulācijas kalkulators – sievietēm, kuras plāno savu dzīvi


Zināšanas ir vara, un grūtniecības jautājumos it īpaši. Zinot, kādi procesi un kad notiek viņas organismā, sieviete var veiksmīgāk plānot grūtniecību vai efektīvāk izvairīties no nevēlamas grūtniecības iestāšanās.

Šim nolūkam kalpo ovulācijas kalkulators – parocīgs rīks, kas palīdz noteikt mēneša auglīgākās dienas. Lasi tālāk par kalendāra pareizu lietošanu!

3 iemesli aprēķināt ovulācijas datumu


Reti kuram patīk sēdēt ar zīmuli un kalendāru rokās, taču sievietes veselības gadījumā precīziem aprēķiniem ir tieša ietekme uz dzīvi.

Seksuāli aktīvām sievietēm reproduktīvajā vecumā ir vēlams zināt ikmēneša ovulācijas datumu, jo tas ir laiks, kad grūtniecības iestāšanās ir visiespējamākā. Ovulācija ir periods, kad nobriedusī olšūna iziet no olnīcām un var tikt apaugļota. 

ovulācijas aprēķins palīdz ieplānot grūtniecību, tāpēc ka kalendārs parāda, kuras mēneša dienās sieviete ir visauglīgākā.

Nobriedušas olšūnas dzīves laiks ir tikai 24 stundas, tāpēc ieņemšana notiek ovulācijai tuvākajās dienās, jo vīrieša dzimumšūnas spēj zināmu laiku izdzīvot sievietes dzimumceļos un sagaidīt olšūnu;

ovulācijas kalkulators ir labs palīgs gan sievietēm, kuras plāno grūtniecību, gan tām, kuras pagaidām nevēlas kļūt par mātēm un meklē papildu izsargāšanas iespējas.

Ar kalkulatora palīdzību Tu vari uzzināt, kurās mēneša dienās izredzes palikt stāvoklī ir visaugstākās, un, ja grūtniecība neietilpst Tavos plānos, šajā periodā atturēties no dzimumkontaktiem;

Reti kurai sievietei mēnešreizes ik mēnesi sākas vienā un tajā pašā datumā, tāpēc menstruālā cikla aprēķini palīdz labāk plānot ceļojumus, svinības, fizisko slodzi un citus dzīves notikumus.

Kā lietot ovulācijas kalkulatoru?


Tāpat kā citos tiešsaistes kalkulatoros, ovulācijas kalkulatorā jāieraksta vajadzīgā informācija, lai rīks varētu veikt aprēķinus ar iebūvēto algoritmu palīdzību.

Aprēķiniem ir nepieciešami:

  • pirmā pēdējās menstruācijas diena;
  • cikla garums.

Pēc informācijas ievadīšanas, ovulācijas kalkulators online aprēķina iespējamo ovulācijas datumu, visauglīgākās dienas (pirms un pēc ovulācijas) un auglīgas dienas (aptuveni trīs dienas pirms un viena diena pēc ovulācijas).

Īsumā par sieviešu veselības aritmētiku


Atgādinām, ka menstruācijas pirmā diena ir diena, kad parādās izdalījumi, un ka cikla garumu skaita no mēnešreižu pirmās līdz pēdējāi dienai.

Tātad, menstruālajā ciklā ietilpst vienas mēnešreizes un laiks starp tām. Piemēram, ja sievietei viens menstruālais cikls sākās 1. janvārī, bet nākamais – 28. janvārī, tas nozīmē ka cikla garums ir 27 dienas. Ja nākamās mēnešreizes sākās 4. februārī, cikla garums ir 34 dienas u.tml.

Vidējais cikla garums ir 28 dienas, taču arī īsāki un garāki cikli, no 25 līdz 36 dienām, tiek uzskatīti par normālajiem. Lai uzzinātu savu cikla garumu, sievietei vēlams pierakstīt menstruāciju pirmo dienu vismaz dažus mēnešus pēc kārtas, nepieciešamības gadījumā konsultēties ar ginekologu.


Atgādinām, ka ovulācijas dienas kalkulators nav droša kontracepcijas metode, tāpēc paļaušanās tikai uz kalendāra rādītajiem var būt riskanta.

 Īpaši uzmanīgām jābūt sievietēm ar neregulāru menstruālo ciklu, jo šajā gadījumā paredzēt cikla garumu un ovulācijas datumu ir divtik grūti. Aicinām konsultēties ar ārsti-ginekologu, lai piemeklētu efektīvāko kontracepcijas metodi, bet ovulācijas kalkulatoru izmantot tikai kā informācijas avotu.

Kalkulatora lietotājām jāņem vērā arī tas, ka elektroniskais rīks nevar ņemt vērā individuālas organisma īpatnības. Viena menstruālā cikla ietvaros var nobriest divas olšūnas un notikt divas ovulācijas, bet kalkulators ir spējīgs aprēķināt tikai vienas ovulācijas datumu. Šo iemeslu dēļ kalkulators neaizvieto kontracepciju un ārsta konsultāciju.

Ovulācijas kalkulators aiztaupa garus aprēķinus uz papīra un datumu iegaumēšanu. Uztici aprēķinus elektronikai, bet neaizmirsti sekot līdzi savai veselībai un konsultēties ar ārstu visos jautājumos par un ap grūtniecību un menstruālo ciklu!