Mērvienību kalkulators

vienmēr precīziem aprēķiniem


Vai atceries, kā sākumskolā vajadzēja rēķināt, cik kilogramu ir piecās tonnās un cik centimetru vienā jūdzē?

Pat, ja toreiz likās, ka šādas zināšanas nekad nenoderēs pieaugušā dzīvē, patiesībā ir ne mazums situāciju, kad šādi aprēķini ir noderīgi. Pirkumi ārzemju interneta veikalos, starptautiskais bizness, darbs ar kravām un transportlīdzekļiem – tie ir vien daži piemēri, kāpēc mērvienību kalkulators ir vajadzīgs ne tikai skolēniem.

Lasi tālāk par kalkulatora lietošanu!

Ko var aprēķināt mērvienību kalkulators?


Ar mērvienību kalkulatora palīdzību iespējams veikt dažādas mērvienību konvertācijas.

Pateicoties multifunkcionālām online ierīcēm, Tev nav jāmeklē atsevišķs mērvienību kalkulators inch vai mērvienību kalkulators collas – kalkulatora algoritms veic visus iespējamos aprēķinu veidus.

Izplatītākie mērvienību kalkulatori ir:

 • garuma mērvienību kalkulators: milimetri, centimetri, metri, kilometri, collas, jūdzes, jardi, jūras jūdzes, plaukstas, elkoņi utt.
 • ātruma mērvienību kalkulators: cm/min, cm/s, km/h, jardi/h, jūras jūdzes/h, mezgli, gaismas ātrums utt.;
 • svara mērvienību kalkulators: grami, kilogrami, mārciņas, tonnas, unces utt.
 • informācijas mērvienību kalkulators: biti, baiti, kilobiti, kilobaiti, megabiti, megabaiti, gigabiti, gigabaiti utt.;
 • leņķa mērvienību kalkulators: loka minūtes, loka sekundes, grādi, mil-dot (NATO, PSRS, Zviedrija), ceturtdaļas, radiāni, pilni apgriezieni utt.
 • laika mērvienību kalkulators: dienas, gadi, nedēļas, dekādes, kvartāli, garie gadi, tūkstošgades, sekondes, minūtes, stundas, milisekundes, mikrosekundes utt.;
 • tilpuma mērvienību kalkulators: galoni, litri, mililitri, pintas, glāzes, ēdamkarotes, tējkarotes, unces, bareļi, kubikmetri, kubiskās collas utt.;
 • laukuma mērvienību kalkulators: kvadrātcentimetri, kvadrātmetri, kvadrātkilometri, āri, akri, hektāri, kvadrātcollas, kvadrātjūdzes utt.
 • spiediena mērvienību kalkulators: paskāli, bāri, mm Hg, torr, atmosfēras utt.
 • temperatūras mērvienību kalkulators: Celsija, Farenheita, Kelvina, Rankina, Reomīra skala;
 • jaudas mērvienību kalkulators: kilovati, megavati, vati, zirgspēki, džouli.

Kalkulatora lietošanas instrukcija

Mērvienību kalkulators strādā uz tādiem pašiem principiem kā jebkurš cits elektroniskais kalkulators internetā. Lai veiktu nepieciešamos aprēķinus, ir:

 • jāizvēlas atbilstošā kalkulatora sadaļa (garums, ātrums, laukums u.tml.) un vērtību, ko vēlies konvertēt;
 • jāieraksta lodziņos atbilstošā informācija (mērvienības vērtība, piemēram, 2 metri, 3 litri utt.);
 • jāizvēlas mērvienība, uz kuru vēlies konvertēt.

Pirms interneta kalkulatoru ēras mērvienības varēja konvertēt ar speciālo tabulu palīdzību, taču šāds risinājums bija laikietilpīgs un neizslēdza neuzmanības kļūdu varbūtību. Savukārt kalkulators automātiski veic aprēķinus un vienas sekundes laikā parāda rezultātu. Pateicoties iebūvētajiem algoritmiem, aprēķini vienmēr ir precīzi.

Kam var noderēt mērvienību kalkulators?

Pasaulē ir pieņemtas dažādas mērvienību sistēmas, un arī vienas sistēmas ietvaros eksistē dažādas mērvienības. Piemēram, metriskajā sistēmā garumu mēra ar milimetriem, centimetriem, decimetriem un metriem, bet angļu mēru sistēmā izmanto collas, pēdas, jardus un jūdzes. Tas pats attiecas uz tilpuma, garuma, masas un citām sistēmām, ko ikdienā izmanto gan darbā, gan personīgajiem aprēķiniem.

Precīziem aprēķiniem ir svarīgi zināt ne tikai to, cik collu ir vienā metrā, bet arī to, kā dažādas mērvienības funkcionē vienas mēru sistēmas ietvaros. Arī šim nolūkam var izmantot mērvienību kalkulatoru, jo konvertējamas vienības var izvēlēties brīvi, gan no dažādām, gan no vienādām sistēmām. Mērvienību kalkulators ha parāda gan hektārus, gan ārus un akrus, gan mums ierastos kvardrātmetrus. Mērvienību kalkulators tilpums tiek galā ar mililitriem, uncēm, bareļiem u.tml.

Mērvienību kalkulators var būt noderīgs arī vecākiem, kuri grib pārbaudīt savu bērnu mājasdarbus vai vēlas palīdzēt skolēniem tikt galā ar mērvienības tēmu apguvi. Te gan jāņem vērā, ka kalkulatori neparāda aprēķinu formulas, tāpēc skolēniem tas ir piemērots tikai kā pārbaudes rīks, bet ne kā mācību grāmatas aizstājējs.

Mērvienību kalkulators atbrīvo Tevi no nepieciešamības meklēt konvertācijas formulas un sēdēt ar papīru un zīmuli rokā. Izmanto mūsu kalkulatorus un netērē laiku aprēķiniem!