Grūtniecības kalkulators – personalizēts informācijas avots


Visi zina, ka grūtniecība sievietei ilgst deviņus mēnešus, taču grūtniecības nedēļu un dzemdību datuma noteikšana jau prasa specifiskus aprēķinus.

Visprecīzāk to var izdarīt ārsts, taču daudzas sievietes jūtas drošāk, ja var pašas aprēķināt sev svarīgus datumus un uzzināt vairāk par gaidāmajiem notikumiem. Šim nolūkam kalpo grūtniecības kalkulators jeb grūtniecības kalendārs – parocīgs tiešsaistes rīks, kas acumirklī aprēķina nedēļas un termiņus. Lasi vairāk par kalkulatora izmantošanu mūsu mājaslapā!

Kāpēc grūtniecēm var noderēt kalkulators?


Grūtniecības laikā neiztikt bez aritmētiskajiem aprēķiniem, jo šis dzīves periods iedalās trīs posmos, un pareizai grūtniecības uzraudzībai ir svarīgi pareizi aprēķināt gan ieņemšanas, gan bērna dzimšanas datumus.

 Lai gan vēl nav izgudrots veids, kā veikt simtprocentīgi precīzus aprēķinus, tomēr grūtniecības kalkulators atvieglo dzīvi sievietēm, viņu dzīvesbiedriem un ārstiem visā pasaulē.

Grūtniecība sastāv no trīs trimestriem, katrs no kuriem ilgst 13 nedēļas. Otrā trimestra sākums ir 15. nedēļa, trešā – 29. nedēļa. Dzemdības parasti notiek 40. grūtniecības nedēļā, taču ir pilnīgi normāli, ja bērns nolemj nākt pasaulē drusku agrāk vai vēlāk. Grūtniecības nedēļas un dzimšanas datuma aprēķini ir galvenie grūtniecības kalkulatora uzdevumi, un pats patīkamākais ir tas, ka šādus aprēķinus ikviena sieviete var veikt mājās, vēl pirms pirmās konsultācijas ar ginekologu un dzemdību speciālistu.

Lai veiktu ar grūtniecību saistītos aprēķinus, nebūs vajadzīgs daudz informācijas – tikai pēdējo mēnešreižu pirmā diena. Vadoties no tās, kalkulators aprēķina grūtniecības nedēļu un dzemdību datumu, izmantojot formulu pirmā pēdējās menstruācijas diena mīnuss 3 mēneši pluss 7 dienas. Piemēram, ja pēdējā menstruācija sākās 2019. gada 1. jūlijā, un aprēķinus veica 21. augustā, kalkulators aprēķina 7. grūtniecības nedēļu un dzemdību datumu – 2020. gada 6. jūliju.

Veicot elektroniskos aprēķinus, vērā gan jāņem tas, ka izskaitļot precīzu bērna ieņemšanas datumu ir praktiski neiespējams, tāpēc grūtniecības pirmās nedēļās var gadīties iekļaut arī tās nedēļas, kad sieviete vēl nav stāvoklī – tas paskaidro, kāpēc arī bērna dzimšanas diena var atšķirties no aprēķinātā dzemdību datuma.

Ko var un ko nevar noteikt grūtniecības kalendārs?

Grūtniecības kalkulators vai kalkulators, kas apvienots ar kalendāru, parāda pamatinformāciju par grūtniecību. Izmantojot ievadīto informāciju, tas var aptuveni aprēķināt:

  • grūtniecības nedēļu;
  • apaugļošanas datumu;
  • 2. un 3. trimestra sākumu;
  • dzemdību noteikto laiku (40. nedēļa).
Grūtniecības kalendārā var būt iekļauta informācija par katru grūtniecības nedēļu: kādi procesi notiek organismā, kā attīstās auglis, kādi ir tā aptuveni izmēri u.tml.

 Atkarībā no veida, grūtniecības nedēļas kalkulators var informēt arī par embrija pirmo sirdspukstu laiku un datumu, kopš kura auglis tiek atzīts par dzīvotspējīgu (ārpus mātes dzemdes).

Kopumā, grūtniecības kalendārs var būt parocīgs, lai aprēķinātu termiņus, taču tas nevar kalpot par pilnvērtīgu informācijas avotu par grūtniecību un dzemdībām. Ar kalendāra palīdzību nav iespējams noskaidrot:

  • veselības problēmu iemeslus;
  • ārstēšanas kārtību;
  • ieteicamos ārsta apmeklējumu datumus;
  • ultrasonogrāfijas un dažādu analīžu datumus;
  • precīzus augļa izmērus un svaru;
  • dzemdību datumu priekšlaicīgo dzemdību vai pārstaigātas grūtniecības gadījumos.

Grūtniecības kalkulators var palīdzēt sievietei justies pārliecinātākai šajā svarīgajā dzīves periodā, taču tas neaizvieto konsultācijas ar ārstu un profesionālu grūtniecības uzraudzību. Tāpat ņem vērā, ka katra grūtniecība ir individuāla un ir atkarīga no tūkstoš un viena dažādiem faktoriem, tāpēc kalkulatora rādītājus vislabāk izmantot kā teorētiskās informācijas avotu.